Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Chałpnictwo - jak rozpoznać oszustwo? | dodatkowa praca dorywcza

Chałupnictwo i składanie długopisów

Jakże często w dzisiejszych czasach zdarza się, że wręcz miesiącami poszukujemy jakiejkolwiek pracy. A kiedy wreszcie uda nam się gdzieś zatrudnić, zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni z wynagrodzenia, jakie proponuje nam pracodawca, ponieważ wcale nie jest ono tak wysokie, jak oczekiwaliśmy. Dlatego coraz więcej osób poszukuje dodatkowego źródła zarobku, często wykonywanego w nocy lub po godzinach pracy – w domu lub poza nim.

Istnieją także grupy osób, które rozpaczliwie poszukując pracy decydują się na jakikolwiek zajęcie, które będzie źródłem choćby najmniejszych pieniędzy. Zwykle decydują się oni na wykonywanie drobnych zleceń – drogą internetową lub korzystając z innych środków łączności (poczta, telefon). Jednym ze starszych sposobów na zarobienie kilku groszy jest tzw. chałupnictwo, które jak sama nazwa wskazuje przeważnie wykonuje się w domu. Dawniej, kiedy kontakt pomiędzy pracodawcą a pracownikiem odbywał się drogą listowną, konieczne były co jakiś czas wyprawy na pocztę, aby wysłać gotowe zlecenie. Obecnie korzysta się z pomocy kurierów, którzy dostarczają zlecenie do domu i odbierają je od nas przekazując do zleceniodawcy.

Chałupnictwo to zazwyczaj drobne prace wykonywane ręcznie i wymagające zdolności manualnych od zleceniobiorcy. Również od tych zdolności zależy wysokość zarobku osoby, która decyduje się na tego typu robótkę, gdyż ilość i jakość wykonanych zleceń przekłada się na uzyskaną wypłatę.

Często spotykanymi pracami chałupniczymi są między innymi:, sklejanie i adresowanie kopert , wprasowywanie nadruków w konfekcję (tzw. thermopressing) , składanie biżuterii plastikowej i metalowej, haftowanie, lutowanie albo wysyłanie maili, klikanie w banery, drukowanie różnego typu ogłoszeń, zakładek, ulotek i wiele innych, które w łatwy sposób można wykonywać w domu przy niewielkim nakładzie sprzętu oraz niezmiernie wielkiej cierpliwości i samozaparciu. Najpopularniejsza i najbardziej znana praca chałupnicza to oczywiście składanie różnych rodzajów długopisów z otrzymanych elementów.

Oczywiście pieniądze przewidziane za wykonanie tego typu zajęć są stosunkowo niewielkie i w zależności od rodzaju pracy i nakładu pracy, jakiego wymagają, wynoszą od kilku groszy (klikanie w banery reklamowe) do kilku złotych (thermopressing).

Podejmując prace chałupnicze uważajmy na oszustów wyłudzających pieniądze.