Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zatrudnienie dla posiadających status studenta lub ucznia | dodatkowa praca dorywcza

Praca dorywcza dla studenta

W dzisiejszych czasach bardzo trudno się samodzielnie utrzymać, a szczególnie będąc studentem. Wielokrotnie słyszy się opinie, że studenci to grupa ludzi, którzy przez kilka miesięcy w roku bawią się, aby w czasie krótkiej sesji zdobyć zaliczenia z paru przedmiotów i zdać jakieś egzaminy. Być może istnieje niewielki odsetek żaków, którzy rzeczywiście funkcjonują w ten sposób, jednak coraz częściej zdarza się, że młodzi ludzie podejmujący studia, wyprowadzają się z domu i decydują się sami utrzymać.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ponieważ istnieje wiele kierunków studiów wymagających ciężkiej i niezmiernie systematycznej nauki, jednak wiele innych daje  możliwość podjęcia dodatkowej pracy, którą można w łatwy sposób pogodzić z nauką. Dodatkowo niektórzy pracodawcy wręcz poszukują młodych studentów, którzy będąc dość niedrogą siłą roboczą, potrafią wykonywać powierzone im obowiązki na równi z pozostałymi pracownikami. Jednak mimo to bardzo trudno znaleźć studentowi pracę na etacie. Dużo łatwiej jest znaleźć jakieś zajęcie dorywcze.

A więc przechadzając się malowniczymi uliczkami Krakowa czy biegnąc na pociąg w dowolnym mieście spotykamy na dworcach młodzież rozdającą ulotki lub nakłaniającą nad do zakupu tanich perfum. Poszukują oni również osób, które wezmą udział w ankiecie ulicznej lub zdecydują się wpłacić kilka złotych na określony cel, np. ochronę środowiska.

Wielokrotnie studenci trudnią się pisaniem tekstów na portale internetowe. A w dość uprzywilejowanej sytuacji są studenci wszelkich kierunków informatycznych, którzy tworząc strony internetowe, jednocześnie mogą utrwalać sobie i poszerzać informacje zdobyte podczas zajęć na uczelni.

Studenci starszych lat chcąc  zarobić dodatkowe pieniądze na udzielaniu korepetycji młodszym kolegom ze studiów, a także uczniom szkół podstawowych i średnich, Jest to również doskonały sposób na utrwalenie sobie posiadanej wiedzy. Idealnym zajęciem jest również odpłatne wykonywanie projektów oraz pisanie prac dla kolegów z młodszych roczników, którzy mają spore zaległości, z którymi nie mogą sobie poradzić.
Nieco mniej popularnym zajęciem wśród żaków jest chałupnictwo, czyli sklejanie kopert, składanie długopisów, czy inne ręczne robótki, wymagające cierpliwości oraz sporo czasu.