Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oferty telepracy | dodatkowa praca dorywcza

Telepraca w domu

Zdarza się wielokrotnie, że chociaż bardzo chcemy wyjść między ludzi i pracować jak oni, nie możemy. Przyczyn jest wiele: konieczność opieki nad dzieckiem, stopień niepełnosprawności czy też po prostu nadmierna nieśmiałość. Ważny jest wtedy odpowiedni wybór zawodu oraz zdobycie odpowiednich kwalifikacji w kierunku, w którym chcemy pracować. Wtedy możemy się zastanowić na tzw. telepracą, która wbrew pozorom wcale nie oznacza pracy przez telefon.

Chcąc zająć się telepracą należy wcześniej przygotować się w odpowiedni sposób. Najważniejszy jest oczywiście dobry i chwytliwy pomysł, zapał do pracy oraz wiara, że całe przedsięwzięcie się uda. Inną podstawową rzeczą podczas w większości przypadków telepracy jest komputer, który chociaż nie musi być najwyższej klasy, to jednak powinien spełniać pewne podstawowe minima, zależne od rodzaju wykonywanej telepracy. Istotne będzie również posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które okaże się niezbędne podczas wykonywania zleceń, a także oprogramowania pomocniczego, niezbędnego do komunikacji mailowej oraz kontaktów z klientami w czasie rzeczywistym.

Równie ważne jest również dysponowanie stałym dostępem do Internetu, gdyż bez takiej możliwości telepracownik nie będzie w stanie wykonywać swoich zleceń, świadczyć jakichkolwiek usług czy też dokonywać transakcji koniecznych do prawidłowego wywiązywania się z umowy. Minimalna wartość przepustowości łącza powinna wynosić ok. 128 kbps.

Następnie, aby móc się rozwijać i czerpać większe korzyści ze swojej pracy trzeba pomyśleć o dobrej reklamie w Internecie. Może to być darmowa wizytówka lub ogłoszenie na jakiejś stronie z ogłoszeniami.

Aby prawidłowo i sprawnie wykonywać swoje zlecenia, transakcje oraz świadczyć usługi, należy przygotować w mieszkaniu odpowiednie stanowisko pracy, w którym w ciszy i spokoju będziemy mogli się skupić na swoim zajęciu.

Kolejną ważną sprawą jest samo nastawienie pracownika do wykonywanego zajęcia, ponieważ telepraca wymaga wiele samozaparcia, cierpliwości, sumienności, dyscypliny oraz wykonywania wszystkich zadań w terminie, a kontakt z pracodawcą odbywa się jedynie drogą maliową, rzadziej telefonicznie lub osobiście.

Należy pamiętać również, że nie każdy zawód może być wykonywany jako telepraca. Może ją wykonywać projektant, pisarz, tłumacz, ankieter lub programista.